Политико до Заев: „Жена ми не сум ја видел една година, нека се викаме Вукоје*ина“ (ВИДЕО)

КЛИКНИ И ДОНИРАЈ без да дадеш пари! Избери една од објавите во „ЖИВОТНИ ИСКУСТВА“ и со самиот клик ДОНИРАШ!

На социјалните мрежи е актуелно видео креирано од сопственикот на Мактел.мк и своевремен уредник на емисијата „Политико“, Саше Ивановски.

Во видеото Саше со погрдни зборови и пцовки се обраќа до Зоран Заев каде што му порачува: „Жена ми не сум ја видел една година, децата си ги заборавив. Дај ни држава која може да се вика и Вукоје*ина, само дај ни сопствена држава“.

Видеото стана вирално, а овде погледнете зошто.

Коментирај

AlbanianMacedonianSerbian