Јутјубер не можел да го дочека новиот Ламборџини, па му го скинал покривот (ВИДЕО)

КЛИКНИ И ДОНИРАЈ без да дадеш пари! Избери една од објавите во „ЖИВОТНИ ИСКУСТВА“ и со самиот клик ДОНИРАШ!

Познат Јутјубер бил толку нетрпелив што решил сам да го модифицира Lamborghini.

Она што порано беше Huracan Evo Spyder ,сега е Huracan Evo Aperta. Лесно се препознава на патиштата, и не само поради неговата впечатлива жолта боја. Имено, сопственикот кој стои зад каналот Daily Driven Exotics се реши на радикален потег, па му го отсече предното стакло на автомобилот со A-држач, се со цел да добие целосно отворена форма на болид.

Покрај недостатокот на одделни делови, автомобилот доби бројни модификации потпишани од Ворштајнер. Делови на каросеријата се направени од карбон, додека моторот е значително засилен. Во духот на drag-race ѕвер овој Ламбо исто така доби технологија за претходно полнење, па неговиот 5.2 V10 мотор сега дава 840 КС. Секако, тука е и вградениот прилагодлив издувен систем што го извлекува максимумот од моторот во однос на звукот.

Ако се прашувате како е да се вози овој автомобил, одговорот би бил дека возачот не размислува за возење без кацига. Имено, за разлика од некои други брзини, овој нема ниту најмало стакло или дефлектор за воздух. Затоа, при полн гас е загарантирана бура.

Коментирај

AlbanianMacedonianSerbian