Џо Бајден се вакцинираше пред камери (ВИДЕО)

КЛИКНИ И ДОНИРАЈ без да дадеш пари! Избери една од објавите во „ЖИВОТНИ ИСКУСТВА“ и со самиот клик ДОНИРАШ!

Избраниот американски претседател Џо Бајден денеска ја прими вакцината против ковид-19.

Бајден беше вакциниран пред камерите на многу телевизии.

“Ова го правам за да ги охрабрам луѓето да се вакцинираат кога вакцината ќе биде достапна. Нема причина да се грижам. Се радувам на втората доза”, рече Бајден за време на вакцинацијата.

Коментирај

AlbanianMacedonianSerbian